Serkan Erkoç

Sergi İzle / Exhibitions
Serkan Erkoç

Serkan Erkoç 1984 yılında Sivas’ta doğdu. 4 yaşındayken ailesi ile birlikte Ankara’ya taşındı. 2000 yılından itibaren çalışmaya başladı. 2003 yılından 2020 yılına kadar, 16 yıl Cafe Bien’de barmenlik yaptı.
El ve görsel sanatlara hep ilgi duymuştu, bu duyduğu ilgi gün geçtikçe arttı ve çok sevdiği ahşap oymacılığı sanatına yöneldi.
İş yoğunluğundan dolayı, önce haftanın bir gününü hobisine ayırmaya başladı. Zamanla kendi evinde küçük bir atölye kurdu. Atıl haldeki hurda eşyaları, ahşap, metal, cam gibi materyaller ile harmanlayarak kendine has aydınlatma, sehpa ve dekoratif ürünler çıkartmaya başladı. Zamanla yeni şeyler öğrenerek kendisini geliştirerek soyut ve soyutlanmış heykele adım attı.
Galewri Soyut’tun ‘’Yeni Aralık’’ sergi projesi ile izleyici ile buluştu. Oldukça yoğun ilgi gördü. Serkan Erkoç doğaçlama olarak, hayatın kattığı birikimlerle, metal ve ahşabı birlikte veya ayrı ayrı kullanarak heykel üretmeye devam etmektedir. Kendine özgü, her hangi bir disipline bağlı kalmadan ürettiği eserler Erkoç’un kendine özgü dilini yoğurmaktadır.

Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form below.

    .

    SEÇKİLER / SELECTIONS

    ESERLER - ARTWORKS

    Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya satın al sekmesindeki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form on the Buy tab.