Selda Eren

Sergi İzle / Exhibitions
Selda Eren
Selda Eren 1988’de Eskişehir’de doğdu. 2011’de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde ve sonrasında çeşitli etkinliklere ve karma sergilere katıldı. Sanat hayatına Eskişehir’de devam etmektedir.
 

Selda Eren, yaşanılan gerçek ‘an’ ve mekana olan ‘ait’liği sorgulamaktadır. ‘Zamanın titrediği noktalarda, sürece ayak uyduramayan bedenler ‘boşluk’ta kalır, ‘ruhları geriden gelir.’.’ Nesnelliğin dışına çıkan, mekandan dışlanan bu figürler yalnızlaşmış ve gizlenmiş olmanın farklılığını deneyimlemektedirler. Ayrıca var olmak, görünür olmayı gerektirmez. ‘Görünmeyende her zaman yok değildir.’ Bu halde görüntü kural olarak bir varlığın temsilidir. Bunların aktarımında kullanılan pastel paletiyle de, zamanın akışını bir düş gibi ağır çekim olarak gözler önüne sererken, izleyiciyi gerçek olan bütüne ulaştırmaktadır.

Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form below.

    .

    SEÇKİLER / SELECTIONS

    ESERLER - ARTWORKS

    Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya satın al sekmesindeki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form on the Buy tab.