SAMED ARDA SELİM

Sergi İzle / Exhibitions
Samed Arda Selim

1990’ da İstanbul’ da doğan sanatçı, 2012 ‘de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olmuştur. 2018’de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2014-2015 yılları arasında Erasmus programı kapsamında Escuela de Arte de Oviedo / İspanya’da Baskı Sanatları üzerine öğrenim görmüştür. Düzce Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’nda sanatta yeterlilik eğitimine devam etmektedir. Bu süreç boyunca Ankara ve Eskişehir’de olmak üzere iki adet kişisel sergi açan sanatçı, aralarında Paris, Köstence, İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de yer alan pek çok karma sergiye katılmıştır. Bunlara ek olarak Yurtiçi ve Yurtdışında düzenlenen çeşitli çalıştaylarda bulunmuştur. Sanatçı çalışmalarına İstanbul’daki atölyelerinde devam etmektedir.

Dönüşüm
İnsan yaşamının her zaman merkezinde bulunan yerleşik hayat zaman içeresinde kente ve kentleşmeye doğru evrilmiştir. Sanayi devrimi ile kentleşme artmış ve kentlere göç sürecinden önceki organik formlar, betonlaşma ile yerini inorganik formlara bırakmıştır. Bu süreç ile birlikte insanlar için her alanda farklı kapılar aralanmıştır. Bu aralıklarda insanın organik formu inorganik yapıda olan kent imgesi ile içiçe geçmeye başlamıştır. Dönüşüm bu organik yapıdan inorganik yapıya dönüşmekte olan insan ve kent imgesini konu edinmektedir. Bu dönüşüm sürecinde kentlerde oluşan mimari yapılar ve beraberinde getirdiği kent estetiği bu bağlamda bireylerin kent/estetik algılarını doğrudan ve dolaylı yoldan etkilemektedir. Sanatçı, farklı coğrafyalardaki kent estetiğinin geliştirdiği kent kültürüne ve bu kültürün bireyler üzerindeki etkisine yoğunlaşmaktadır. Farklı kent estetiklerini kolajlayarak yeni bir algı ve kent estetiği üretmeyi amaçlamaktadır.

Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form below.

    .

    SEÇKİLER / SELECTIONS

    ESERLER - ARTWORKS

    Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya satın al sekmesindeki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form on the Buy tab.