Nermin Alpar

Sergi İzle / Exhibitions
Nermin Alpar

1961 Yılında ANKARA’da doğan sanatçı 1982 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. Resim çalışmalarına 2004 yılında ressam Gür Dalkıran’la başladı. Daha sonra 3 yıl Gürcü ressam David Ugralidze ile çalışan sanatçı şu an çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir. Gizemli kadınlar sanatçının esin kaynağıdır.

“Gülümsemelerinin altında hüznü ve melankoliyi barındıran mağrur, zeki ve sorgulayan kadın figürleri bana ilham vermektedir. Çalışmalarım renkçi, figüratif ve naif nitelik taşımaktadır. Picasso, Modigliani ve Klimt esin kaynağım olmuştur; özellikle de Amedeo Modigliani. Figüratif çalışmalarım başlarda detaycıyken, daha sonra yüzeysel soyutlamalar ve parçalamalar yaptım. Renkli resimden, renkçi ve soyutlamacı bir renk anlayışına yöneldim. Resme ilk başladığım yıllarda peyzaj yaparken daha sonra figüre geçtim. Şu an kadın figürlerinin arkasında zaman zaman soyut peyzajlara yer vermekteyim.”

Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form below.

    .

    SEÇKİLER / SELECTIONS

    ESERLER - ARTWORKS

    Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya satın al sekmesindeki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form on the Buy tab.