Levent Oyluçtarhan

Levent Oyluçtarhan
Sergi İzle / Exhibitions

Levent Oyluçtarhan 1978 Adana’da doğdu.
2011 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Çalışmalarına Milas’daki atölyesinde devam etmektedir.

Resimlerimde bir şey anlatma, bir tezi savunma çabası içinde değilim. Tam tersi resim yaparak hayatı ve varoluşu anlama derdindeyim. Bundan dolayı bir konuya, temaya odaklanmadan spontane bir şekilde, sonucunda ne çıkacağını bilmeden tuvalin başına oturup resim yapmaya başlarım. Başlangıçtan imzayı atana kadar ki süreçte tuvalde her an her şey değişebilir. Hatta resim karşımda durduğu sürece, imzayı atmış olsam dahi o an ki duygularıma göre resimde farklı biçimler, farklı semboller görüp bunları belirgin kılmam mümkündür.
Son dönemlerde neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlayamaz duruma geldik. Günümüzde her şey büyük bir hızla değişiyor. Gelişen teknoloji ve edinilen yeni bilgiler her güne farklı bir şekilde uyanmamızı sağlıyor. Bunlarla birlikte gerçeklik algısı da çok hızlı değişiyor. Yaşadığımız dönemde ise bunun daha da hızlandığını fark ettim. Bizlerde buna farklı şekillerde uyum sağlamaya çalışıyoruz. Gizlenme (kamufle olma), korunma, belki bir hedefi elde etme, belki de bir yere veya bir şeylere uyum sağlama gibi.
Ayrıca resimlerime yabancı bir gözle baktığımda şunları görüyorum. Renkler ve dokular arasına gizlenmiş insanlar, hayvanlar, mekanlar, metamorfoza uğramış biçimler… Bunlar kimi zaman uzay boşluğunda, kimi zaman okyanuslar altında, kimi zamansa yeryüzünde hatta bazen de hepsi bir arada.

_________MANİFESTO__________

Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form below.

    .

    SEÇKİLER / SELECTIONS

    ESERLER - ARTWORKS

    Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya satın al sekmesindeki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form on the Buy tab.