Ali Fatih Küçükosmanoğlu

Ali Fatih Küçükosmanoğlu
Sergi İzle / Exhibitions

Ali Fatih Küçükosmanoğlu 1991 yılında Ankara‘ da doğdu. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne girdi. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.
2016-2017 yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Ankara’daki kişisel atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kişisel Sergi:
2019 ’’Köklerden Ruhlara’’ Galeri Soyut / C Salonu – Ankara

Antik çağa ait doğa ve insan uyumu, inançlarının da buna göre şekillendiği mistik yapı beni her zaman büyülemiştir. Antik çağ’dan günümüze insanoğlu kültürünü sanatıyla duyurmuştur. Kültürler canlı bir varlık gibi zamanın içinde doğmuş, birbirinden beslenmiş, değişmiş ya da yok olmuştur. Geriye onlardan günümüze eserleri ile birlikte söylenceleri kalmıştır. Eserleri ne kadar güçlüyse o kadar kabul görmüş ve bilinmiştir. Söylenceler ise süreç içinde evrilmiş ya da yitip gitmiştir.
Çalışmalarımda tekniğimin düşüncem ile bütünlük kurması, öncelikli amacım olmuştur. Antik duvar resimleri, geçen yüzyılların izini üzerinde taşır. Tahrip olmuş eserlerde çatlaklar her yıl biraz daha büyür. Gelişigüzel büyüyen bu çatlaklar beni her zaman cezbetmiştir. Bu tesadüfi yapılardan esinlenerek oluşturduğum alışılmamış yüzeylerin üzerine yaptığım yağlı boya çalışmalar, tıpkı müzelerdeki cam duvarlar gibi kalın bir koruyucu tabakayla korunmaktadır. Zamanla geçmişin izlerinde kaybolan bu tarihi eserlerin aksine çalışmalarımda kullandığım teknik, kökleri ebediyete ulaştırmaktadır.

Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form below.

    .

    SEÇKİLER / SELECTIONS

    ESERLER - ARTWORKS

    Aşağıdaki görsellere tıklayarak büyütebilirsiniz. Eser hakkında detaylı bilgi almak için, görselin altında yer alan eser kodunu (örn:sy1810-13) belirterek bizimle e-posta (galerisoyut@gmail.com), telefon (0312 438 86 70), whatsapp (0532 550 99 94) veya satın al sekmesindeki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Click on the thumbnails below to enlarge it. You can contact us by e-mail, phone or using the form on the Buy tab.